Reference

Důležití klienti, bývalí is současní.

Agentury

AMPLEXOR (bývalý EUROSCRIPT) - Překládám českou a slovenskou legislativu a předpisy do angličtiny pro tuto významnou agenturu od roku 2006. Většina práce je pro Evropskou Komisi.

MEDIA MARKET - Tato česká agentura byla jedna z mých prvních klientů.

TRADEBI TRANSLATION - Tradebi Translation, based in Bilbao, Spain, is one of my newer regular agency clients.

Další agentury pro které pracuju: ACCLARO, iDISC, Lexcelera, Omni-Tech, Rayma, Tomedes, Translations in London, Travelingua, Wolfestone, a další.

Přímí klienti

Tento seznam určitě není taxativní, ale slouží jako ilustrace rozmanitosti mé práce.

DIGIHIVE - The Digihive je poměrně nový klient. Jejich specialita je web design a online marketing.

DOX - Centrum současného umění DOX v Praze 7 je nejen galerie propojující výtvarné umění, literaturu, performing a architekturu. Překládám jejich webové stránky, výstavní texty a katalogy, tiskové zprávy, letáky, atd.

EDAH.sk - EDAH dokumentuje příběhy slovenských přeživších Holokaustu.

HB LAW - HB Law je pražská advokátní kancelář pro kterou překládám různě právní texty.

INSTITUT DOKUMENTÁRNÍHO FILMU - Institut dokumentárního filmu (IDF) podporuje již od roku 2001 východoevropský a středoevropský autorský dokumentární film ve všech fázích výroby.

NATOČ VIDEO - Natoč video postkytuje televizním stanicím možnost používat video natočené "občanským reportérem".

ROCKAWAY CAPITAL - Rockaway Capital, investiční skupina Jakuba Havrlanta, působí primárně v oblastech e-commerce, e-travel, fintech, médií, blockchainu a venture kapitálu. V portfolio mají firmy jako Mall, Invia, Heureka, Euromedia Group, a další.

SHARRY - Sharry Europe je pražská firma s mezinárodním přesahem, které vyvíjí inovativní software pro kancelářské budovy, včetně chytrých řešeních jako parkovací nebo sdílené služby.

Slovenské národní muzeum - Muzeum židovské kultury - Překládám různé texty pro tuto insituci, většinou pro různé výstavy.

XOLUTION - Inovativní slovenská developerská firma které vyvyjí produkty jako X-Bot, chatbot na bázi AI.

CENTROPA - Centropa dokumentuje životy židů ze střední Evropy před, během a po Holokaustu. Od roku 2005 do 2007, jsem přeložil 63 životních přiběhů českých a slovenských židů. Dodnes je to jeden z nejzajímavějších překladatelských projektů na kterých jsem kdy pracoval.

JAKUBISKO FILM - Přeložil jsem několik scénářů pro tohoto renomovaného slovenského režiséra.

ÚJV Řež - ÚJV Řež je jaderný vyzkumný ustav který poskytuje širokou škálu služeb, zahrnujících především projektové a inženýrské činnosti v oblasti energetiky, průmyslu a zdravotnictví.